ar-ge1-1
ar-ge2-1
ar-ge3-1

Beşer, araştırma ve geliştirme faaliyetleri çerçevesinde, konusunda uzman araştırmacılar tarafından formülasyon geliştirme,

proses geliştirme, endüstriyel denemeler ve uluslararası standartları karşılamak adına çalışmalar yürütmektedir.

Beşer Balatacılık A.Ş’nin üretiminde; maksimum güvenlik ve konfor sağlayan, gelişen teknolojiye uyumlu ve çevreye duyarlı, müşteri beklentilerini

tam karşılayan üretim politikasını benimsemiştir. Bu amaç doğrultusunda Ar-Ge departmanımız 4 birime ayrılmıştır.

ARAŞTIRMA BİRİMİ

* Gelişen otomotiv endüstrisi ile birlikte değişen fren sistemlerine uyumlu, yenilikçi ürünlerin geliştirilmesi amacı ile sektörel ve teknolojik bazda yapılan çalışmalar Araştırma Ekibimiz tarafından sürekli olarak takip edilmektedir. Bu kapsamda, firmamız bünyesinde geniş yelpazeye sahip bir veri tabanı oluşturulmuştur.

* Yapılan araştırma ve ürün geliştirme çalışmaları Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında gerçekleştirilen Tübitak projeleri ile devam etmektedir.

* Araştırma biriminde yapılan çalışmalara ait yayınlar, ilgili ulusal/uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayınlanmaktadır.

toplu

MODEL GELİŞTİRME BİRİMİ

* Model Geliştirme Ekibimiz tarafından, yeni ürün yapılabilirlik analizleri gerçekleştirilmektedir.

* Yeni ürün oluşturulmasındaki tasarıma ait tüm detaylar belirlenerek dokümante edilir.

* Tasarımların oluşturulmasında Solidworks/Draftsight yazılımları kullanılmaktadır.

toplu2

MODEL PROTOTİP OLUŞTURMA BİRİMİ

* Yeni ürünlerin ilk prototipleri Model Prototip Oluşturma ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

* Geliştirilen yeni ürünlerin ilk prototiplerinin, üretim standart ve prosesine uygunluğu test edilerek optimum koşullar belirlenmektedir.

* Mevcut üretime ait proses geliştirme çalışmaları gerçekleştirilerek ürün kalitesinde sürekli iyileştirme yapılmaktadır.

TEST VE ANALİZ BİRİMİ

* Yeni ürün tasarımı kapsamında üretilen ilk prototiplerin standartlara uygun fiziksel ve kimyasal testleri Test ve Analiz Ekibimiz tarafından gerçekleştirilir. Yapılan testler ile ürünlerin güvenlik, konfor ve dayanıklılığı belirlenmektedir.

* İlk prototiplerin testleri geçmesi neticesinde, gerçek çevre koşullarında ve kullanımda araç üzerinde endüstriyel denemelerin takipleri yapılır.

* Tüm testleri başarı ile tamamlanan ürünler ECE-R90 belgeleri alınarak, siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunulur.

 
son1
son2
son3
son4
son5
son91
son11
son55