İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKASI

En değerli sermayesi İnsan Kaynağı olan Beşer Balata İnsan Kaynakları Politikamız,

İşe başladığı ilk günden bugüne kendi yöneticilerini yetiştirmeyi ilke edinmiş ve bu alanda güzel ilklere imza atmıştır. Tecrübelerin aktarılmasında sorun yaşamamış işletme olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Çalışanına ve insan kaynağına olan inancı sayesinde yatırımlarına hiç hız kesmeden devam etmektedir. Ve bu sayede istihdama olan katkısı artarak devam etmektedir.

 • Bireyleri sorumluluk üstlenmek, inisiyatif kullanmak ve bu şekilde işlerine ve işlerinin sonuçlarına sahip çıkmak için motive etmek,
 • Bir yandan bireyi geliştirirken, öte yandan ekip çalışmasına teşvik ederek çalışanlarımızın iş hedeflerinde daha başarılı olmasını sağlamak.
 • Tüm çalışanlarımızın, “sürekli gelişme” anlayışına sahip olmalarını sağlayacak İnsan Kaynakları uygulamalarını en iyi şekilde yürütmek ve bu vizyona sahip insan kaynağını şirketimize kazandırmak, geliştirmek.
 • Katılımcı, paylaşımcı, şeffaf, farklılığa ve yaratıcılığa değer veren bir kültürün oluşturulmasını ve yaygınlaştırılmasını sağlamak,
 • Çalışanlarımızın emniyet ve güvenliğini ön planda tutmak, Güvenli, sağlıklı, etik değerlerin yaşatıldığı, iş ve özel yaşam arasındaki dengeyi dikkate alan bir iş ortamı sağlamak.
 • Çalışanlarımızın fikirlerine önem vermek, şirket yapısına katma değer sağlayacak her türlü fikir teşvik etmek.
 • Sürekli eğitimlerle çalışanlarımızın kişisel ve mesleki gelişimlerini ön planda tutarak sürekli olarak “insana yatırım” yapmak
 • Firma olarak insana, topluma, doğa ve çevreye karşı sorumlu olmak

BAŞVURU VE İŞE ALIM

Kurumumuzun strateji ve hedefleri doğrultusunda personel ihtiyaçlarımızı ve pozisyonun niteliklerini göz önüne alarak en uygun adayları bünyemize kazandırmak üzere işe alım süreçlerimizi gerçekleştirmekteyiz.

Adaylarımızda özellikle talep edilen özellikler:

 • Şirket misyonu, vizyonu, değerleri ile kurum kültürüne uygun yetkinliklere sahip olmaları
 • Motivasyonu yüksek, hızlı
 • Gelişime ve değişime açık, destekleyici
 • Özgüveni yüksek, disiplinli
 • İşine ve çevresine karşı duyarlı, hassas
 • Yaptığı işte fark yaratacak, tecrübeli

Web sitemizdeki başvuru formunu da doldurarak müracaat edebilirsiniz.

EĞİTİM YÖNETİMİ

Çalışanlarımızın hem kendilerine hem de yaptıkları işe değer katarak, sürekli öğrenerek, gelişmelerini sağlamak temel amacımızdır. Bu amaçla Yıllık Gelişim Planları çerçevesinde eğitim ve gelişim programları planlanmaktadır. Firma içi ve firma dışı eğitimlerle sürekli gelişmenin gereğini yerine getirmektedir.

BEŞER BALATA’DA STAJ

Beşer Balata yıllardır üniversitelerin ön lisans ve lisans bölümlerinde eğitim gören öğrenciler için staj imkânı vermektedir. Bu staj programları çerçevesinde öğrencilerin üniversitede aldıkları teorik bilgilerin uygulamalarını görmelerine yardımcı olmak ve iş yaşamı hakkında genel fikir sahibi olmaları amaçlanmaktadır.

Beşer Balata olarak sizleri iş yaşamına bakmaya ve farklı bir bakış açısı edinmeye davet ediyoruz. Staj sürecince kişisel ilgilerini ve güçlü yanlarınızı keşfedebilir aynı zamanda uzmanlarımızı gözlemleyerek bir alan üzerinde kapsamlı bir anlayış kazanabilirsiniz.

Şirketimizde Yaz ve Kış Dönemi Stajları olmak üzere 2 dönem staj uygulaması vardır. Yaz Stajlarında (Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları ) Yüksek Öğretim Kurumu’na bağlı fakülte, Meslek Yüksekokulları öğrencilerine, Kış Stajlarında ise (kış dönemi öğretim yılı süresince) 3308 sayılı ” Çıraklık ve Meslek Eğitimi” yasası gereğince Endüstri / Ticaret Meslek Lisesi son sınıf öğrencilerine kontenjan ayrılmaktadır.
Staj başvurusu için İş Başvuru Formunu doldurabilir veya güncel özgeçmişinizi ik@beser.com.tr adresine gönderebilirsiniz.